Cemile Bayraktar'a tepki yağdı

Cemile Bayraktar'a tepki yağdı

6 Ağustos 2018 Pazartesi  |   Günlük

Eski Yeni Şafak yazarı Cemile Bayraktar'ın rahmetli sanatçı Kemal Sunal hakkındaki sözleri sosyal medyada tartışma yarattı ve tepki çekti.

Tartışmayı başlatan, Bayraktar'ın, "Kemal Sunal filmlerini bize defalarca izlettiren ne" başlıklı bir tweet'a şu karşılığı vermesi yazması oldu:

"Çünkü alternatifi yoktu. Yoksa birkaçı hariç çok iyi yapımlar değiller. Sunal elbette bizim markamız,değerli,rahmet olsun ancak bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük..bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret.  Linç için hazırım ama doğrusu bu, beğenmeseniz de."

Bayraktar ardından şu mesajı yazdı:

"İnek şaban" filmlerini 20 kez izleyeceğinize, 3 kez izleyip kalan 17 keze eş değer süreçte okusaydınız böyle sefil yorumlar yapmazsınız. Bu halinizin sebebi de Kemal Sunal filmleri olamaz değil mi?"

Kemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal bu mesajlara aşağıdaki yanıtları verdi:

"Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir çokta önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil #KemalSunal sırtını halka dayamış harika bir insandır tek gerçek bu.

"Ayrıca Ak Partili diye genellemeyelim Kemal Sunal'ı seven milyonlarca Ak Parti'ye oy veren sempati duyan insan var Kemal Sunal halktır hepimizindir."

Sunal'ın mesajları yüz bine yakın beğeni topladı, 20 bin kez RT'lendi.