Cem Seymen'i 'zorla' kovduracaklar!

Cem Seymen'i 'zorla' kovduracaklar!

6 Kasım 2018 Salı  |   Kötü

Türkiye'de sadece medya düzeni değişmiyor, gazetecilik de dönüşüm geçiriyor...

Çok değil, 10-15 yıl önce hepimizin tanıdığı, topluma örnek gösterilen, hayatlarını mesleğe adamış, düzeyli ve bilgili gazetecilerin neredeyse tamamı ya ana akım medyanın dışına itildi ya da mesleği bırakmak zorunda kaldı. Bu gazetecilerin bazıları "muhalif" damgasını yedi, bazıları ise yeni medya düzeninde habere, yani gerçeğe talep olmadığı için uzaklaştırıldı.

İşte bu koşullarda kamuoyunun bir kesimi herhangi bir siyasi görüşe yakın olmayan ve sadece mesleklerini yapmaya çalışan gazeteciler adına endişeleniyor.

Twitter'da yaşanan bir olay da bunun son örneği...

Bir kullanıcı, CNN Türk'te program yapan Cem Seymen'e hitaben, "Sabırla sizin kovulacağınız zamanı bekliyorum" yazan bir mesaj gönderdi. Belki iyi niyetli atılmış ama yanlış kelimeler seçilmiş bir mesajdı ve aslında "işinizi iyi yaptığınız için kovulmanızdan endişe ediyorum" denilmek istenmişti (Mesaj daha sonra silindi) Belki de gerçekten Seymen'den hoşlanmayan birisiydi ve nedense ekrandan uzaklaştırılmasını istiyordu.

Seymen'in bu mesaja tepkisi şöyle oldu:

"Sabırla beklemek" niye? Niye bu kadar istiyorsunuz? Benden ne zarar gördünüz? Ayrıca ben ne yapıyorum ki kovulmamı bekliyorsunuz? İşimi yapıyorum, bir hayalin peşinden gidiyorum. Gerçekleşene kadar da ısrarla çalışacağım. Siz de aynısını yapmıyorsanız bana böyle şeyler yazmayın."

Seymen'in yazdıklarına Twitter kullanıcılarından çok sayıda destek mesajı geldi.

Ama ne olursa olsun gazetecilerin "kovulma" korkusuyla yaşamak zorunda bırakıldığı bir dönemden geçiyoruz...