Cem Küçük'e 'onursuz' sansürü

Cem Küçük'e 'onursuz' sansürü

21 Ekim 2019 Pazartesi  |   Günlük

Türkiye gazetesi köşe yazarı Cem Küçük pazartesi günü çıkan yazısının “Hiçbir ahlaki değerin olmayınca” başlıklı bölümünde Hürriyet gazetesinin çalışanlarını ve yazarlarını hedef aldı.

Küçük yazısında, Hürriyet gazetesinin Demirören Grubuna satılmasından sonra AKP hükümetine destek olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: 

“Bu medya grubunda çalışanların tamamı muhalif ve Erdoğan düşmanıydı. Onuru olanlar istifa etti, olmayanlar çalışmaya devam ediyor. Kullanışlı olanlar cephede öne sürüldü ve hükümet ne isterse onu yazıyorlar. Çünkü tek gram onurları yok.” 

Bu sözler krize neden oldu. Türkiye gazetesinde ve gazetenin internet sitesinde yer alan Küçük’ün yazısı daha sonra sansürlendi. Küçük de yazısını Twitter hesabından paylaştıktan kısa süre sonra, paylaşımı sildi. 

Sonrasında ise, Küçük’ün Hürriyet çalışanlarına ve yazarlarına “onursuz” diyerek hakaret ettiği cümle, internet sitesine, “Bu medya grubunda çalışanların tamamı muhalif ve Erdoğan düşmanıydı. Onuru olanlar istifa etti” şekliyle konuldu. 

Küçük yazısında, Hürriyet için de, “Bugün en sağlam hükümet destekçisi gazetede muhabir. Yani maaşını Tayyip Erdoğan’a bağlı, yerli ve millî iş adamı Yıldırım Demirören’den alıyor” dedi.

(Medyaradar)