Canlı yayında küstah sözler

Canlı yayında küstah sözler

2 Mart 2020 Pazartesi  |   Günlük

A&G Araştırma Şirketi'nin Genel Müdürü Adil Gür, "Ruslardan dost olmaz, Ruslardan başka türlü dost olur" dedi. 

Gür, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayınında, halkın İdlib saldırısına bakışı tartışılırken, yaptığı bir anketin sonuçlarını paylaştı.  

Yurttaşların 'kendi göbeğimizi kendimiz keselim' mesajını verdiğini söyleyen Gür, "Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor" dedi. 

Gür sözlerine şöyle devam etti: 

"Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk’ün dostu Kürt, Kürt’ün dostu Türk’tür. İkisi de ayağını denk alsın. Ayıdan post Rus’tan dost olmaz. Stüdyodaki ve ekran başındaki tüm kadınlardan özür dileyerek söylüyorum, Ruslardan başka türlü dost olur sadece. Yoksa siyasi anlamda dost olmalarını görmek mümkün değil. O yüzden Türkiye kendi göbeğini kendi kesmeli." 

Gür'ün sözleri sosyal medyada kısa süre içinde en çok konuşulan konular arasına girerken, birçok kullanıcı tepki gösterdi.

Bir Twitter kullanıcısı şunları yazdı:

"... Benim annem Rus, ablam ve ben yarı Rus'uz; hepimiz de senin sülalenin topundan daha ahlâklı, daha saygılı ve edepli insanlarız! Haddini bil! Türkiye'de olan bu temelsiz ön yargıyla her gün, her saniye çatışmaktan yoruldum!! Sığ kafalı insanlardan bıktım yahu!"

(T24, Medya Günlüğü)