Can Ataklı'ya sorular

Can Ataklı'ya sorular

2 Şubat 2018 Cuma  |   Günlük

CAN ATAKLI (yazıyor)

"..........Dün sabah CNN Genel Müdürü Erdoğan Aktaş aradı. "Yazdıkların doğru değil, Şirin Payzın'ın işine son verilmedi" dedi. Ardından da "Saraydaki kaynağın ya da kaynakların olayın böyle geçtiğini kanıtlarsa önce sarı basın kartımı imha edeceğim ve mesleği bırakacağım" diye ekledi. Sanıyorum Aktaş yazımda geçen "Erdoğan Aktaş'ın da yüzü kızarmıştır" cümlesine alınmış. Öncelikle bu cümle için "Özür dilerim" dedim ve ekledim; "Aslında hedef asla sen değildin, ben giderek yaygınlaşan bir anlayışa karşı yazdım o yazıyı"dedim. Erdoğan Aktaş çok eski ve kaliteli bir gazeteci. Kırmak da üzmek de istemem. Ayrıntılarını yazmayacağım sonraki sohbetimizde "işin aslı nedir?" diye sormadım. Muhtemelen "Şirin Payzın işten atılmadı" cümlesi doğrudur. İş o aşamaya gelmeden çözülmüş de olabilir. Ama şunu anlıyorum ki Doğan Grubu'nda gerçekten çok tatsız şeyler yaşanmış ve belki de yaşanmaya devam ediyor......"

Şimdi ben de, sevgili kardeşim CAN ATAKLI'ya soruyorum buradan:

- Yazdıkların doğru mu, değil mi?

- Erdoğan'dan (üslubun ve ifaden nedeniyle) özür dilemişsin ama. Yazdıklarının arkasında mısın, değil misin? 

- Erdoğan'a "Şirin çıkıp, bir şeyden korkmadan olayın doğrusunu anlatsın ve başına da bir şey gelmesin o zaman" dedin mi demedin mi? Niye demedin?

- Olayı Şirin Payzın'dan doğrulattın mı? En azından teşebbüs ettin mi?

- Erdoğan'ın "Şirin'in işine son verilmedi" sözleri (şu an itibarı ile) tabii ki doğru. Ama, Şirin "gidip-geldi" mi gelmedi mi?

- Yukarıdaki yazıyı yazmakla "Bütün suç senin üzerine" mi kaldı yani?

Sen de bunlara yanıt ver, bir zahmet.

Zafer Arapkirli