Buket Aydın Nazlı Çelik karşılaştırması

Buket Aydın Nazlı Çelik karşılaştırması

12 Ekim 2019 Cumartesi  |   Günlük

Sunucu Buket Aydın, Barış Pınarı Harekatı devam ederken, PKK/YPG'lilerin gazetecilere saldırdığı bölgeye gitti ve orada verdiği pozu Instagram hesabından paylaştı. Aydın'ın makyajlı halde poz vermesi sosyal medyada olay olunca Nazlı Çelik ile kıyaslandı. 

Aydın'ın bölgede verdiği poz sosyal medyada olay oldu. Aydın'a ilk tepki CHP'li Mehmet Bekaroğlu'dan geldi. Bekaroğlu, Aydın'ın pozları için "Siz sanki defileye çıkmış poz veriyorsunuz. O kadar boyanmaya nasıl zaman buldunuz" ifadelerini kullandı. 

Aydın ise olay olan pozlarıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "Ailemizi geride bırakıp canımızı hiçe sayıp her türlü riski alıp Akçakale'den tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışırken terör örgütünün hedefi olmak bizi şaşırtmıyor da sizlerin hedefi olmak çok şaşırtıyor doğrusu @MBekaroglu" dedi. 

Aydın'ın bölgeye giderek poz vermesi haber sunucusu Nazlı Çelik ile kıyaslanmasına da neden oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Aydın ve Çelik'in askerlerle çektirdiği fotoğrafları birleştirerek eleştirdi. 

Aydın’ın Star Ana Haber Sunucusu Çelik’in basit bir taklidi olduğu ve arada ciddi bir kalite farkı olduğu yorumları yapıldı. 

Kimi kullanıcılar ise Aydın’ın sınır bölgesine sadece şov amaçlı gittiğini ve sadece 6 saat durup birkaç paylaşım yaptıktan sonra geri döndüğünü iddia etti. 

Aydın’ın askerlere destek amaçlı gittiğini söyleyip yalnız başına ABD filmlerini andırırcasına bir görsel paylaşması da eleştirilen diğer konu oldu.

(Medyaradar)