Buket Aydın döndü

Buket Aydın döndü

29 Nisan 2019 Pazartesi  |   Günlük

Kanal D Ana Haber sunucusu ve Haber Daire Başkanı Buket Aydın pazartesi akşamı ekrana dönüş yaptı.

Aydın'ın kurumla yollarının ayrıldığı iddia edilmiş, geçtiğimiz cuma akşamı bülteni Semiha Şahin sunmuştu. 

Pazartesi akşamı Kanal D Ana Haber Bülteni'ni kimin sunacağı merak konusu olmuştu. Buket Aydın, gün içinde kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Ana Haber'in yayın saatinin değiştiğinin duyurulduğu tanıtımı paylaşmıştı. 

Aydın'ın Kanal D Ana Haber Bülteni'ni yeniden sunması sunması son günlerde yaşanan ayrılık tartışmalarına da nokta koymuş oldu.

Süreç

- Buket Aydın’ın Kanal D Haber’den ayrılacağı iddia edildi ve Cuma günü ana haberi Semiha Şahin sundu. 

- Demirören grubundan üst düzey bir yetkili Buket Aydın’ın izinde olduğunu ve bir süre ekrandan uzak kalacağını söyledi. 

- Buket Aydın’ın Hürriyet ve CNN Türk’teki yazıları kaldırıldı ancak bunun farklı nedenlerde yapılan bir hamle olduğu belirtildi. 

- Buket Aydın bu süreç içinde kovulmadığı ve izinde olduğuna dair bazı paylaşım ve açıklamalarda bulundu. 

İddialar

- Buket Aydın’ın reytingleri kanal yönetimi tarafından düşük bulunduğu ve Ahmet Hakan’ın tekrar bu koltuğa oturtulmak istendiği iddia edildi. 

- Buket Aydın’ın Kanal D binasına zorla girerek, haberleri sunmak istediği ve güvenliklerin araya girdiği öne sürüldü. 

- Buket Aydın’ın Demirören ailesi ve Kalyoncular arasında yapılan düğüne davetsiz gittiği ve burada düğünden gönderildiği iddia edildi. 

- Yıldırım Demiören’in eşi Revna Demirören’in Buket Aydın’dan hoşlanmadığı ve onu Kanal D ekranlarında görmek istemediği öne sürüldü.

(Medyatava, Medyaradar)