'Bugünler de geçer Özgür Bey'

'Bugünler de geçer Özgür Bey'

19 Ağustos 2019 Pazartesi  |   Mentor

Fırsat eşitliği, adil paylaşım, özgürlük ve eşitlik gibi sol kavramlara inanan bir Fenerbahçeli olarak çok açık ve net söylüyorum ki bu CHP'den ne köy olur ne kasaba, sonsuza kadar da yaşasalar asla iktidar olamazlar. 

Selçuk Dereli, eski hakem hakkında bir takım iddialar var. Doğrudur yanlıştır bilmem ama Fenerbahçeliler’in büyük bir kısmı Fenerbahçe düşmanı olduğuna inanıyor. 

O da hakkını veriyor açıkçası, sosyal medya hesabından Fenerbahçe'ye "şikeci" diyor, Galatasaray'ın avukatlığını yapıyor. Sosyal medyada böyle davranan herkes gibi Fenerbahçe düşmanlığı Galatasaray sevgisi ödüllendiriliyor, o da Bein Sport'a yorumcu yapılarak ödüllendiriliyor. Daha önce Deniz Çoban aynı yolu izlemişti.  

Sosyal medyada yorumlarına bakabilirsiniz her tartışmalı pozisyonda Fenerbahçe haksız, Galatasaray haklıdır. 

Böyle olmasının bir nedeni var elbette, Bein Sports Katarlılara ait, onlar da medyaya Fransızlarla adım atmışlar. Bein Medya'nın her kademesinde Fransız yöneticiler hakim. Elbette Fransa ve Fransızlarla çok iyi ilişkileri olan Galatasaray camiası Bein Sports'u parmağında oynatıyor, o kadar ki Fenerbahçe aleyhine Trabzonsporlu yöneticilerle birlik olup faaliyet gösteren Gökmen Özdemir gibi gözü dönmüş birini bile Bein Sport'a haber müdürü yaptılar. Fenerbahçeli ayağa kalkınca o iş yürümedi. 

Gerçekte Bein Sports Türkiye'yi Stephane Paroiele diye bir Fransız gazetecinin yönettiği söyleniyor. Twitter hesabı @stefparoielle.  

Neyse, konumuz bu değil. 

Selçuk Dereli de güya muhalif olmasına rağmen Fenerbahçe'yi sevmeyenler kontenjanından Bein Sports'tan maaşa bağlandı ancak Fenerbahçeli ayağa kalkınca yürütemediler. Bein Sports Dereli'nin CHP'li olduğunu en baştan biliyordu, yani konunun siyasi boyutu falan yok. 

CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel Fenerbahçe'nin canının acısından kendine siyasi bir fayda sağlamak amacıyla harekete geçiyor ve Dereli'ye sahip çıkıyor. Üstelik sahip çıkarken Fenerbahçe taraftarının hassasiyetlerine ilişkin tek kelime yok. Üstelik "bu devirler geçecek" diyerek iktidar olunca kendilerinin de yandaş siyaseti güdeceğini itiraf ediyor.  

Şimdi Özgür Özel'e soruyorum: 30 milyon Fenerbahçeli halk değilse CHP'nin halkı kim? Siz hangi halktan ülkeyi yönetmek için yetki istiyorsunuz?

Eğer CHP halkla ilişkileri güçlü bir parti olsa Dereli'nin CHP saflarında siyaset yapmasına izin vermek için önce Fenerbahçe ile olan anlaşmazlığını çözmesini isterdi. Oysa tam tersi olmuş, Dereli sosyal medya hesabından Fenerbahçe'ye meydan okumaya ve “şikeci” diyerek hakaret etmeye devam etmiş. 

Anladığım kadarı ile CHP tamamen farklı bir ülkede yaşıyor ve orada 30 milyon taraftarı olan, Fetö’ye savaş açan ilk sivil toplum kuruluşu olan Atatürk'ün takımı Fenerbahçe yok. 

Evet Özgür Bey bu günler de geçer, Fenerbahçe iktidardan da muhalefetten de saldırılara alışkın çünkü siyasetin kendi öğününe katık edemediği, kullanamadığı, siyasetin çirkin ver ucuz popülizmine alet edemediği ilke ve sorumluluk sahibi tek camia Fenerbahçe. 

Elbette bugünler de geçer ve Fenerbahçe erdem ve ahlakın en büyük değer olduğu gelecekte yerini alır. 

Yazıklar olsun. Başka söyleyecek söz bulamıyorum.

Fotoğraf: Atatürk'ün Fenerbahçe'yi ziyareti. 3 Mayıs 1918.