'Bugün kovuldum..'

'Bugün kovuldum..'

19 Aralık 2018 Çarşamba  |   Günlük

Demirören Grubu'nun Aydın Doğan'dan satın aldığı CNN Türk'ten ayrılık haberleri gelmeye devam ediyor. Deneyimli spor spikeri ve editörü Emre Tilev de Demirören Medya Grubu ile yollarını ayırdı.

13 yıldır grupta görev yapan Tilev, CNN TÜRK  ekranlarında "Spor Masası" ve "Spor Toplantısı" isimli programı, CNN TÜRK Spor bültenini, Kanal D ekranlarında ise Spor Gündemi'ni sunuyordu.

Emre Tilev, Demirören Medya Grubu'ndan ayrılığını twitter adresinden şu sözlerle duyurdu:

"13 yıl... 30 yıllık meslek yaşamımda önemli bir dönem. Çok şey paylaştığım can dostlar. Rüzgarın ıslığına kulak veren, güneşin doğuşuna ortak olan ve gecenin karanlığını birlikte yaşayan can dostlar. Sabahı bilmeyen, geceyi görmeyen çalışan bir ekip. Ben o ekibin minicik bir parçası olmaya çalıştım. Çok çalıştım ki bu konuda hiç mütevazı olmayacağım. Çok çabaladım. Çalışma manyaklığım ile bazen kalplerin sınırlarını zorladım. İşimi her şeyin önüne koydum. Yaşamımı bile ikinci plana attım. İş için dostlarımı yordum. Ve bugün... KOVULDUM.

Lakin can dostlar beni ne güzel uğurladınız. Sardınız. Sarmaladınız. Aradınız. Gözyaşlarınız benim için aktı. Benimki de sizin için. Hakkınızı helal edin Bugün şunu çok iyi anlıyorum; Allah (c.c) beni sizin gibi güzel dostlar ile tanışmak adına bu adres ile buluşturdu ve bu gün sizin değerinizi daha iyi anlamam adına veda etmeme fırsat veriyor. Umarım bir gün bir yerlerde buluşuruz

HEPİNİZE MİNNETDARIM. YAŞAMIMA İYİ Kİ GİRDİNİZ.

TEŞEKKÜR EDERİM."

Kimdir?

1971, Ankara doğumlu. İlkokulun 3. sınıfına kadar Ankara'da okudu. 4. ve 5. sınıflar ile orta ve lise tahsilini ise İzmir'de tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Arel Üniversitesi'nde İşletme üzerine tezli MBA yaptı. Marmara Üniversitesi'nde halen doktora öğrencisi.

Tilev, 2006-2018 yılları arasında Doğan Medya Grubu'nda çalıştı. Kanal D spor haberleri ve Star, Kanal D, D Smart ekranlarındaki maçlar ve programlar dışında 2011 Mart ayından beri CNN TÜRK ekranlarında görev alıyor.

(Medyaradar, Medyatava)