Bu nasıl futbol!

Bu nasıl futbol!

25 Kasım 2019 Pazartesi  |   Mentor

Fenerbahçe Futbol takımı futbol oynamaktan aciz bir durumda, içler acısı; bir haftayı daha şansa aldığı bir puanla kapattı. 

Taktik disiplin yok, oyun planı yok, duran top organizasyonu yok, savunma anlayışı yok, topu alan kendi kafasına göre takılıyor. Orta saha hiç yok. 

Ersun Yanal'ın takımdaki tek fark edilen izi, sanki oyunu çok iyi kuruyormuşuz gibi oyunu Altay'ın üstüne yıkması ama o da skandal zaten çünkü takım iki top yapamadığı için durduk yerde pas hatasıyla kalemizde pozisyon veriyoruz. 

Bu o kadar saçma bir boyuta ulaştı ki, ilerde dandik pres yapan her takım Fenerbahçe kalesinde her maç bir kaç pozisyon buluyor. 

Yanal kenarda oturmuş bu saçmalığı öylece seyrediyor. O kadar kabız, o kadar yavan o kadar kötü bir futbol oynadık ki dün, akşam midem ayağa kalktı, rezalet yahu. 

Bu maç için pozitif bir şey yaz deseler yazmak mümkün değil de, hadi kendini zorla deseler Ozan ve Tolga derim ama takımın hocası bu dökülen takımdan Tolga'yı çıkarıyor. Sanırım bir penaltı kaçıran, bu maçta da tel dökülen, haftalardır bu performansını sürdüren Emre'den korkuyor ve o onay vermeden oyundan alamıyor. 

Trabzon, Galatasaray ve Beşiktaş Avrupa'da oynuyor, tüm hafta yatıyorsun puanın aynı, ligin sonundaki 3 takımdan ikisine yenilmişsin, üstelik bunun biri kendi evinde. 

Yukarıdaki rezilliği anlatmaya daha fazla ilave yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Tablo bu kadar rezilken Ferdi, Jaja ve Zajc kenarda oturuyor, onlar oynadığında daha kötü ne olabilir de onları oynatmıyorsun, yoksa parlarlar da devre arası transfer yaptıramam ve menajer dostların mutsuz olur havasında mısın? 

Bu futbolla Fenerbahçe Avrupa’ya gidecek bir derece bile alamaz ve bence daha fazla beklemeden Yanal'la yollar ayrılmalı ve bir tren daha kaçmadan çözüm üretilmeli.   

MHK ve Mete Kalkavan Fenerbahçe tetikçiliğini kusursuz sürdürüyor. Ozan'a arkadan ve tendona kramponla basma dünyanın her yerinde kırmızı kart, bizde faul bile yok. Emre'ye arkadan tekme, kart yok. Moses topa hiçbir müdahalesi olmayan 3 kişi tarafından kıymaya döndürülüyor ancak VAR yardımı ile penaltı. Dahası var, kural dışı sertlik ve yıpratma, yani dayak Fenerbahçe maçlarında serbest. İlk dakikadan son dakikaya kadar izin veriyor hakemler, buna Fenerbahçe yaşanan sakatlıklara bir de böyle bakmak gerekir, sonuçta futbolcular da insan panzer değil devamlı tekme yiyorlar. 

MHK baktı iş olmuyor taktik değiştirdi, artık Galatasaray’la birlikte Beşiktaş ve Trabzonspor'u da kolluyorlar ki Fenerbahçe yalnızlaşsın, görüyoruz, farkındayız. 

Son söz; bildiğiniz gibi MHK Başkanı’nın çirkin ve koltuğuna yakışmayacak açıklamasını yaptığı gazete bir kez daha yalan bir haberle ülkeyi kaosa soktu. Bu tesadüf olmaktan uzak benzerlik ülkeyi futbol ve Fenerbahçe üzerinden kaosa sokma planlarının uygulamaya konulmaya çalışıldığı tezimi destekleyen bir gelişme.  

Futbolda Fetö temizliği acilen yapılmalı.