'Bora Bayraktar ayrılıyor' iddiası

'Bora Bayraktar ayrılıyor' iddiası

1 Ağustos 2019 Perşembe  |   Günlük

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Yayın Grubu'na satılmasının ardından Erdoğan Aktaş’ın yerine CNN Türk Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Bora Bayraktar’la ilgili önemli bir gelişme yaşandı. 

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; Bayraktar’la yönetimin arasında ipler gerildi ve tecrübeli gazeteci izne ayrıldı. 

Bayraktar etrafındakilere kızının eğitimi için 1 aylığına Londra’ya gideceğini söylerken, kuruma ait tüm WhatsApp gruplarından çıkması dikkat çekti.

Bayraktar’ın asıl büyük rahatsızlığının ise bayram sonrası Turkuvaz Medya Grubu’ndan geniş bir kadronun CNN Türk’e geçiş yapacak olması gösteriliyor. 

Daha önce Turkuvaz Medya’ya bağlı A Haber’den Kubilay Gülbek ve Murat Yancı’nın geçişlerinin de büyük transferlerin öncü adımı olduğu öne sürülüyor.

Bayraktar’ın daha önce yaptığı iki istifa girişiminin ise yönetim tarafından engellendiği biliniyor. 

Ayrıca deneyimli ismin dün kişisel sosyal medya hesabından Namık Kemal’in Hürriyet Kasidesi’nden alıntı yaparak, “Görüp ahkâm-ı asrı münharif sıdk u selâmetten, Çekildik izzet ü ikbal ile bâb-ı hükûmetten" (Çağın değer yargılarını doğruluktan ve samimiyetten sapmış görerek kendi arzumuz ve saygınlığımız ile devlet kapısından ayrıldık) ifadelerini kullanması sonun başlangıcı olarak gösterildi.

Bayraktar’ın artık izin dönüşü ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

(Medyaradar)