Biz ayrı gündemlerin insanlarıyız

Biz ayrı gündemlerin insanlarıyız

7 Mart 2016 Pazartesi  |   Köşe Yazıları

Sedat Peker, barış için imza kampanyası başlatan 1128 akademisyeni tehdit ederek 'Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız' dedi. 

Mars'ın yüzeyinde ya da içinde bol su olduğu, bu şekilde kayaların başkalaştığını ve muhtemelen bunun yaşamı desteklediğine dair kanıtlar elde edildi.

Dostumuz, müttefikimiz Suudi Arabistan'da 'Kadın insan mıdır' konulu seminer düzenlendi.

İtalya'nın Milano kentinde Müslümanlara yönelik "kadına saygı" kursları düzenlenmeye başlıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dudağının değdiği bardak, AKP Adalar Gençlik Kolları tarafından ilerde sergilenmek üzere korumaya alındı. 

Londra Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, bağışıklık sistemini ile her hastaya özel olarak geliştirilecek aşı ile kanseri önleyebileceklerini belirtti.

Google'a ait Boston Dynamics şirketi, insansı robot Atlas'ın son versiyonunu tanıttı.

İtip kakma görüntülerinin birinde Atlas roboto tekme atılması ve robotun yerden kalmaya çalışırken oluşan görüntü üzerine Radikal gazetesi"Google'ın yeni robotu namaz mı kılıyor?" manşeti attı. 

Diyanete bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soru, İslam kaynaklarının farklı görüşlerine göre yanıtlanırken, "Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur" ve "Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir" gibi ifadeler kullanıldı.

Bilim adamları deri hücrelerinden işlevsel, minyatür bir yapay beyin üretti.

"Her Derdi İyileştiren Bir Dua" kitabını yazan ve kamuoyunda Cübbeli Ahmet adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı.

Nanobotlar ilk kez bir canlıda denendi! Araştırmacılar farenin midesine enjekte ettikleri nanobotların 12 saat sonra mide duvarına ulaştıklarını ve taşıdıkları yükü başarılı bir şekilde mide dokusuna yerleştirdiklerini belirtti.

Dr. Ahmet Keşli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Allah tarafından görevlendirildiğini belirterek "Cenab-ı Hak, mühim bir vazifeyle tensip buyurdular Tayyip Bey'i" dedi. 

The Independent'in haberine göre bilimadamları uzayın derinliklerinden çok büyük, gizemli ve tekrarlanan sinyaller duydular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu alan 'Reis' filminin çekimleri önümüzdeki haftalarda başlıyor. 

En İyi Film ve En İyi Özgün Senaryo Oscar'ı kazanan Spotlight filminin yönetmeni Tom McCarthy: "Gazeteciler iktidarı hesap verebilir olmaya zorluyor. Bu filmi, iktidardan hesap soran ve sormaya devam eden gazeteciler için yaptık."

Diyanet Çocuk Dergisi'nde kaplumbağaya türban takıldı.

Japonya, evrenin yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için yıldız uydusu fırlatıyor.

'Çocuklar ölmesin' pankartı açan Amedspor'a 5 bin lira ceza verildi.

Wikipedia, 'iç savaşın' yaşandığı ülkelere Türkiye'yi de ekledi.

Öğretmenler tarafından öğrencilere tavsiye edilen okuma listeleri arasında yer alan 'Nasreddin Hoca ile Düşünmeyi Öğrenmek" kitabında 'İki Eş' başlıklı öyküde Nasreddin Hoca iki eşli gösteriliyor. 

Bilim dünyasının merakla beklediği açıklama yapıldı: Einstein'ın 100 yıl önce ortaya attığı, uzayı ve zamanı büken yerçekimsel dalgaların varlığı kanıtlandı.

Uluslarası Zeytinburnu Öykü Festivali'nin kapanış geçesinde çocuklara sergilenen oyunda, bir çocuğun babasını aldatan annesini vurması konu alındı. Sahnede silah patlatıldı. Çocuklar ağlayarak annelerine sığındı.

3D biyo-yazıcıda insan kulağı üretildi.

Bakan Bozdağ açıkladı: 'Erdoğan'a hakaret'ten 1845 kişiye soruşturma açılmış.  

CERN'deki bilim adamları, atomaltı (atomdan daha küçük partiküller) parçacıkların ışık hızını geçtiğini açıkladı.

İstanbul Valisi: Toplumun huzurunda imamlar önemli rol oynayabilir.

ABD Savunma Bakanlığı Savunma Projeleri Araştırma Geliştirme Birimi (DARPA), bilgisayardan insan beynine bilgi aktarabilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

 Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in derdi: Hepsi Audi'yle gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına?

Tunceli'nin Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediyenin bir yıllık gelir ve gider tablosunu büyük bir bez afişe hazırlayarak, makamının dış kapısına astı.

Davutoğlu: Doğum yapan kadınların hizmeti, vatan hizmetidir. 

Biyologlar laboratuvar ortamında yapay sperm üretip döllemeyi başardılar.

Ülkemizden ve yurt dışından son 2 ayda haber olan hiç yorumsuz- bazı başlıklardı bunlar.

Ne diyelim...Biz ayrı gündemlerin insanlarıyız...