BİP Spor'un maceraları

BİP Spor'un maceraları

26 Haziran 2019 Çarşamba  |   Mentor

Turkcell BİP Spor ile ilgili daha çok yazı yazmam gerekecek sanırım.. Çünkü bu platformun gazetecilik yaptığına inanmıyorum. Gazetecilik görüntüsü altında Türk sporunu ve futbolunu önceden belirlenmiş hedefler çerçevesinde dizayn etmeye çalıştıklarını düşünüyorum. 

Gazetecilik falan yapmıyorlar. 

İbrahim Seten, Fenerbahçe başkanı için "zekasız" diyor. "Ali Koç değil Kamil Koç" diyor. 

Serdar Ali Çelikler, Fenerbahçe taraftarına "Obradovic'in muzunu yesinler diyor. 

Bunların gazetecilikle falan ilgisi yok, bunlar bayağı, argo küfürler. 

Aslında BİP Spor hakkında hiçbir yerde detaylı bilgi yok, kimler bu uygulamadan maaş alıyor, maaş alanlar vergi ödüyor mu belli değil. Uygulamanın sahibi  Lifecell Ventures diye Gustav Mahler Plain 2 1082 MA Amsterdam Hollanda'da yerleşik bir şirket. Görüntüde Turkcell şirketin sahibi ama detay yok. Başka ortak var mı? Varsa kim, Türk devletine vergi ödüyor mu, Türkiye'de hizmet veren bir şirket neden Hollanda'da bir merkeze sahip hiç bir fikrim yok. Tam bir bulanıklık. 

Tek bildiğimiz şirket Hollanda'da kurularak Türk devletinin denetiminden kaçırılmış. Düşünebiliyor musunuz Bylock adlı bir programla ne dümenler çevrildi.  

Bu uygulamadan kim maaş alıyor, nasıl alıyor, parça başı mı, prim usulü mü çalışıyorlar bilen yok. Bu uygulamada kimler yer alıyor detaylı bir açıklama veya bilgi yok. Aldıkları paranın vergisini ödüyorlar mı bilen yok. 

Türkiye'den tanıdığınız QTM Hollanda'da da hizmetinizdedir. 

Medyada duyduklarımız neyse o; İbrahim Seten, Mehmet Ayan,  Serdar Ali Çelikler, Halil Özer vs.  

İbrahim Seten demiş ki; Galatasaray'a karşı kutsal ittifak kuruldu. 

Halil Özer demiş ki; Galatasaray artık şampiyonluğu bırakmaz. 

Mehmet Ayan demiş ki; Her sene ne kadar hata olduysa bu sene de o kadar hata oldu. 

Serdar Ali Çelikler nisan ayında demiş ki; Galatasaray şampiyon olur. 

Böyle falcılık olur, algı mimarlığı olur, amigoluk olur ama gazetecilik olmaz. 

Tesadüfün bu kadarına aptallar inanır. 

Fenerbahçe yönetimi bu olanlara susamaz, Fenerbahçe Başkanı'na "zekasız" taraftarına "Obradoviç'in bilmem nesini yesinler" diyen adamlara ve Turkcell'e tepkisini göstermelidir. 

Sonuç; ne olduğu belirsiz bir Hollanda şirketine bağlı bir uygulama vergi ödüyorlar mı onu bile bilmiyoruz. Arkasında karanlık amaçlar var mı bilmiyoruz. 

Ancak bildiğimiz bir şey var Bylock'tan canı çok yanan bir ulus olarak böyle belirsiz, karanlık, ne olduğu belirsiz bir şirketin Türk sporunu dizayn etmesine izin verilemez. 

Sahibi kim, kimler kaç para ve nasıl maaş alıyor, vergi ödüyorlar mı? bilmediğimiz bir şirketin Türk sporuna zarar vermesine engel olunmalı, şirket millileşmeden ve şeffaf şekilde kimin parası ile kaça ne iş yaptığı anlaşılmadan uygulamanın kullanılmasına izin verilmemelidir.