Bilmek istiyorum...

Bilmek istiyorum...

3 Temmuz 2018 Salı  |   Günlük

Muharrem İnce "o gece" nerede ne yaptı? Ne oldu? Gerçekten ne oldu?

Kemal Kılıçdaroğlu "o gece" nerede ne yaptı? Ne oldu? Gerçekten ne oldu?

Recep Tayyip Erdoğan "o gece" nerede ne yaptı? ne oldu? Gerçekten ne oldu?

Binali Yıldırım, Efkan Âla, Hakan Fidan, Hulusi Akar, Adil Öksüz, ve bilcümle siyasetçiler bürokratlar. Hepsi ama hepsi. O gece ve tüm kritik tarihi gecelerde ne yaptılar? Ne oldu? Gerçekten ne oldu?

Hepsini bilmek istiyorum.

Seçmece yok.

"Onu bilelim öteki gizli kalsın. Onu öğrenelim. Ötekini merak etmeyelim. Birini bilelim. Öteki seni beni bizi sizi ilgilendirmez..." demeden.

Eğer demokrasi ise bu rejimin adı, siyasetçi ve bürokratlar hesap vermek durumunda, kamuoyundan bir şey "gizlememek" zorundalarsa (ki öyle olmalı) hepsinin, istisnasız "O gece" ve "Tüm o kritik gecelerde" neler yaptıklarını ayrım yapmadan kayırmadan öğrenmek istiyorum.

Bunları bilmeden hiçbir olay, hiçbir haber, hiçbir bilgi "tam yerine" oturmayacaktır. Karanlıkta kalacağız. Karanlık da iyi değildir. Karanlık demokrasilere yakışmaz. Karanlık, başka tür rejimlerin karakteridir.

Ve bu konuda medyaya büyük iş düşmektedir. "Üç gün daha" (ya da 300 gün daha) bu konumumda kalayım da ballı maaşlarımı makam odamı koltuğumu arabamı ayrıcalıklarımı koruyayım diyerek, bildiklerini yazmayan konuşmayan medya mensuplarına da çağrıda bulunmak istiyorum.

Özellikle Ankara gazetecilerine sesleniyorum:

Bildiklerinizi bugün paylaşın bizimle. 5 yıl ya da 10 yıl sonra yazacağınız, "Sisli bir Haziran gecesiydi.. Evden çıktım. Arabama bindiğimde telefon çaldı..Arayan filancaydı..." diye başlayan gerilim romanı tadında anı kitaplarını istemiyorum... İmza günlerinde şakıyan bülbül olmanızı değil, bugün anlatmanızı istiyorum.

Çünkü.. Biliyorum ki biliyorsunuz.. Herşeyden haberdarsınız. Numara yapmayın.

Sakladığınız müddetçe vebaliniz büyüyecek.. Onu da söyleyeyim..

Zafer Arapkirli