Beraber ve solo şarkılar

Beraber ve solo şarkılar

29 Ağustos 2018 Çarşamba  |   Köşe Yazıları

Hu huuuu! Gü zel leerr! Ben geldim kız, açsanıza radyonuzu, bu ne böyle ayol? Anacım bayram geçti, hala bu ne miskinlik böyle? Ponçiğiniz geldi kıızzzz! Ay kız özlemediniz mi beni yoksa? Küserim vallaaa! Gözümde tüttünüz kız tatilde yeminlen. Ama bir daha böyle Bayram tatilinde yurtiçinde bir yere gidersem Allah da benim canımı şak diye alsın.. O ne ayol, araba kuyruğu, feribot kuyruğu, tuvalet kuyruğu, yemek kuyruğu? Kuyrukta arkana geçen de bir şeye benzese bari. Ayy kızz, neler diyorum ben, biber sürücem ağzıma ha hay! 

Ayıptır söylemesi şekerim Bodrum'a gittik bizim arkadaşlarlan. Gitmez olaydım kıızzz, gözüm çıkaydı da gitmez olaydım. Ay o Bodrum ne olmuş öyle? Aaaa, üstüme iyilik sağlık. O ne kalabalık öyle kız. Arabayla zor girdik şehrin içine Allah canımı alsın. Plajlar üstüste, adım atacak yer yok.

"Ay yeter!" diye bağırasım geldi. Bi de pahalı, bi de pahalı. Ayıptır söylemesi bi lahmacun yiyelim dedik arkadaşlarla, bir lahmacun 70 Lira ayol.

"Kardeşim, sen ne koyuyorsun bunun içine? "diye sordum lokanta sahibine; "Bildiğin kıyma abla" demez mi? Kız gözün çıksın, ben nereden senin ablan oluyorum. Bi kızdım, biz kızdım. Ama yedik mecburen. Maşallah iştahım da açılmış mı sana o gün. 3 tane lahmacunu yedim mi ben?

Toplamda da 10 lahmacun, etti mi sana 700 lira? Ayranları da, tatlıları da koy üstüne, 1000 küsur verdik çıktık. Dedim: "Ayol biz bu paraya bir koç kurban ederdik, üstüne de sevaba girerdik kız. Bu ne böyle?" Güldü arkadaşlar, ama çok fena oturdu kız içime, çok fenaaa...

Dedim ya ayol gitmiycem bir daha bayramlarda yurtiçine Allah canımı alsın. Seneye kısmetse ver elini Yunanistan. Gerçi şu kriz yüzünden yuro da aldı başını gitti kız. Bir kenarcıkta dolarlarım vardı, 4 liradan satmıştım memleket için. Ay kız aramızda kalsın ama çok pişmanım. O zaman satmayaydım da 7 liradan sataydım, lahmacun paraları çıkardı kız, ha hay! Allah'tan birine yuroyla borç vermiştim de zorla aldım adamdan. Aramızda kalsın...

Ya bu kriz de sizin çok canınızı sıktı di miii? Ama memlekette kriz mriz yok maşallah. Herkes vur patlasın çal oynasın. Eller havaya falan. Ay kız n'oluyosunuz? Teğet falan geçmezse bu kez valla yanarız hepimiz yeminlen. Dağlara taşlara, Allah'ım sen bizi koru Ya Rabbimmm!

Ay kız çok konuştum yine di mi? Çenem düştü yine. Ama n'apayım kız, özledim sizi, gözümde tüttünüz yeminlen. Ama acısınız çıkarıcaz bugün, valla. Herkesten alıcaz intikamımızı. Bugün politik şarkılar çalıcam bugün. Yok beee! Öyle değil, yanlış anlama. Şöyle yapacağız şekerim, çaldığımız şarkılarla birilerine mesaj yollıycaz. Nasıl mı? Şöyle şekerim: Şimdi ben ilk şarkı olaraktan Tarkan'dan "Ben senin "şarkısını çalıcam.

Neden mi onu çalıyorum? Çünkü durmadan içişlerimize karışan Amerika'ya laf çakıcaz. Ne diyordu Tarkancığım şarkısında? "Ben senin cemazül evvelini karıştırıyor muyum? " demiyor muydu? Biz de Amerika'ya soruyoruz şekerim: "Ey Amerika! Ben senin cemazül evvelini karıştırıyor muyum ayol?" Gönder parçayı, hoppaaaa!

Ay kız çok seviyorum ben bu şarkıyı ayol. Duydun mu Amerika? Şimdi ikinci şarkıyı yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen ilişkilerimizi bozmamamızı isteyenler için çalıyorum.Rahmetli Kayahan'dan geliyor şarkı: "Sarı saçlarından sen suçlusun". Haydi ellerrr!

Allah'ım ışıklar içinde uyutsun Kayahan'ı. Şimdi şekerler sıradaki şarkı da ayfonlarını kıranlara, kolalarını dökenlere gelsin. Koy çocuğum İsmail Ye Ka'yı: "Allah belanı versin kızzz! Al lah be la nı ver siinnn! "

Kız sabah sabah bela okuduk, çarpılmayız inşallah, tövbe tövbe. Selamün kavlen. Ay kız bize diyorlar "ya çok borcunuz var, ödeyemezsiniz falan."

Size ne ayol? Öderiz illaki,elin Yunanından ne farkımız var. Çal evladım rahmetli Barış Manço'dan: "Yaz tahtaya bir daha, tut defteri kitabı, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, bir gün öder hesabı. Bu şarkı da Ay Em Ef'e gitsin şekerim...

Ay yoruldum kız, çıkmadı şu tatilin yorgunluğu üzerimden. Sondan bir önceki şarkıyı çalıcam şimdi. Hani bu Amerika bize yamuk yapıp duruyor ya, biz de yeni stratejik ortaklar arıyoruz, Rusya'sı, İran'ı felan. İşte bu arayışı anlatan bence en güzel şarkı Aleyna Tilki'den gelsin şekerim: "O sen olsan bari". Ver coşkuyu, veerrrr!

Ay kız ben bu Putin'i çok beğeniyorum. Hani onun at üzerinde üstü çıplak bir pozu vaaarrr yaaaa. Neyse ayol, biz adamların uçaklarını düşürdük de bize biraz küstü ya, ne çok üzüldüm kıızzz! Allahtan barıştık kendisiylen. O da sağolsun yanımızda duruyor ya, bitiyom ben o adama kıızzz! Ama hala Rusyayla ilgili şüpheleri olanlar var aramızda maalesef!  Ama biliyorum ki bunlar da seviyorlar içten içe Rusya'yı. Kızzz, az mı koştunuz Rus kadınlarının peşinde? Söyletmeyin Ponçiğinizi şimdi!

Sedacığımın bir şarkısı vardı eskilerden son şarkımız ondan gelsin.  Ben gidiyorum şimdi, biraz botoks yaptırayım, detoksa gireyim falan yani.

Haftaya görüşçez zaten. Hadi öptüm sizi. Seda'dan geliyor şarkı: " Seviyor musun? Seviyorum! Bir daha söyle! Seviyorum! Bir daha! Seviyorum! Ben de se nii sev gii liiimmm!" Ver çocuğum şarkıyı verrr!