Basın Konseyi İmamoğlu'nu ziyaret etti

Basın Konseyi İmamoğlu'nu ziyaret etti

18 Kasım 2019 Pazartesi  |   Günlük

Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki  ana binasındaki başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Yüksek Kurul üyeleri, yeni dönemde İmamoğlu’na başarı diledi. Başkan Pınar Türenç ile Yüksek Kurul üyelerinin, Konsey çalışmaları hakkında verdiği bilgileri ilgiyle dinleyen İmamoğlu, “basının zor koşullar altında olduğunu” belirterek Basın Konseyi’nin önemli görev yaptığını söyledi. 

İmamoğlu, “Yurt dışına her gittiğinde kendisine muhataplarının, Türkiye’deki sorunların ilk sırasında basın özgürlüğü alanında yaşanan sıkıntılar olduğunu” dile getirdiklerini aktardı ve şöyle dedi: 

“Basının ne kadar önemli bir işlevi olduğunun farkındayız. Türkiye’nin sorunlarının arasında ilk üç sırada medya özgürlüğü gelmektedir. Siz de basının daha iyi düzeye ulaşabilmesi için çalışıyorsunuz. Bu konuda bizlere de sizi desteklemek görevi düşmektedir.” 

Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret eden Basın Konseyi heyeti şu isimlerden oluştu: 

Pınar Türenç, Hüsamettin Cindoruk, Murat Önok, Kenan Akın, Doğan Şentürk, Yaman Törüner, Atilla Gökçe, Doğan Satmış, Başar Yaltı, Okşan Atasoy, Turgay Noyan, Fehmi Ketenci, Yazgülü Aldoğan, Levent Yıldız, Nazan Moroğlu, Ahu Özyurt, Ali Ayaroğlu,

(Basın Konseyi)