Barış Terkoğlu'na gözaltı

Barış Terkoğlu'na gözaltı

10 Eylül 2018 Pazartesi  |   Günlük

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, hakkında çıkarılan yakalama kararı gerekçe gösterilerek bir süre gözaltında tutuldu. Gözaltında tutulma gerekçesi; Odatv'de yayımlanan ve Beşiktaş Belediyesi'ne dair bir haberden dolayı açılan dava. Dava İstanbul Anadolu 10. Asliye Mahkemesi'nde görülüyor.  

İfadesinin ardından serbest bırakılan Terkoğlu basın özgürlüğüne vurgu yaparken, haberinin belgelere dayanarak yapıldığını belirtti.

Gazeteci Terkoğlu, ifadesinde şunları söyledi:

"Ben bu konu ile ilgili olarak emniyette ifade verdim. Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben Odatv Haber Müdürüyüm. Bahsi geçen haberi de basın özgürlüğü çerçevesinde yazdım. Yazı tamamen belgelere dayanmaktadır. Tekel bayi Birol Şahin ile Tekel Gazete Bayiileri ve Kuru Kahveciler Odası Başkanı Ferihan Karasu, Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na şikayette bulunmuşlar. Ben de bu şikayet ve belgelere istinaden konuyu haber yaptım. Yaptığım haberden sonra da günümüzün 7-8 ay kadar öncesinde hem Beşiktaş Belediye başkanı hem de müşteki başkan yardımcısı görevlerinden uzaklaştırıldı. Bu konuda Sayıştay'ın raporu da vardır. Dolayısıyla benim doğru haber yaptığım ve hakaret kastımın olmadığı bu şekilde de doğrulanmıştır. Beraatimi talep ederim."

(Odatv)