B. Aygün'den 'Kara Köleler'!

B. Aygün'den 'Kara Köleler'!

11 Temmuz 2014 Cuma  |   MG Özel

Milliyet Gazetesi'nin usta foto muhabiri Bünyamin Aygün, hafta başında Türkiye'de gündem yaratan bir çalışmaya imza attı. Aygün, Şırnak'taki madencilerin dramını "Kara Köleler" başlıklı dizi haberinde, "Cudi Dağı'nın eteklerindeki maden ocaklarında 3 bini aşkın kişi 'Ortaçağ şartlarında' yaşam savaşı veriyor"diye yazdı.

Aygün'ün yazı dizisinde çocuk işçilerin günde sadece 30 liraya çalıştırıldığı madende her an göçük tehlikesi altında herkesin ölümle nasıl burun buruna yaşadığı anlatılıyor. Şırnak'taki ölüm kuyularına bizzat inen Aygün'ün yazı dizisi büyük yankı yarattı ve sosyal medyada en çok konuşulan haberlerin başında yer aldı.

İşte şimdi Medya Günlüğü, Aygün'ün ölüm madenlerinde çektiği fotoğrafların tamamını yayınlıyor. Aygün'ün özel izniyle yayınlanan 27 fotoğrafın bir bölümü şimdiye kadar hiçbir yerde yayınlanmadı, kalanlar ise Milliyet Gazetesi'nde çıktı.

Daha önce de Aygün'ün Gezi olayları ve Afrika'da çektiği fotoğraflar Medya Günlüğü'nde yayınlanmıştı.

Ödüllü gazeteci Bünyamin Aygün'ün Şırnak madenlerinde çektiği fotoğraflara bu haberin başındaki "Foto galeri için tıklayın" butunundan, aşağıdaki linkten ya da Medya Günlüğü'nün ana sayfasının altında yer alan "Foto Galeri"  bölümünden ulaşabilirsiniz:

http://www.medyagunlugu.com/Foto-21-b_aygunun_olum_madenleri_fotograflari.html

11.7.2014