Ayşe Arman açıklaması

Ayşe Arman açıklaması

21 Kasım 2018 Çarşamba  |   Günlük

Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, köşe yazarlarından Ayşe Arman'ın para karşılığı röportaj yaptığı iddiasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Mehmet Soysal, "Son günlerde, başta Ayşe Arman olmak üzere gazetemiz yazarlarına yönelik bir karalama kampanyası kamuoyunun gündemini meşgul etmektedir. Türk basının 'amiral gemisi' olan Hürriyet Gazetesi, güçlü yazar ve muhabir kadrosu ile 70 yıldır Türkiye gündemini belirlemektedir" ifadesini kullandı.

"Bu vasfından ötürü gazetemiz, başta sosyal sorumluluk çalışmaları olmak üzere geniş kitlelere ulaşmak isteyen tüm sektörler ve projeler için en çok tercih edilen yayın organlarının başında gelmektedir" diyen Soysal, şöyle devam etti:

Proje yönetimi kapsamında paydaş sıfatıyla pek çok kurumla reklam işbirliği yapan Hürriyet Gazetesi, 'haber değeri' anlayışından ödün vermeden bu işbirliklerini haber içeriği olarak da kamuoyuna ulaştırmaktadır. Özellikle yazarların katılımı ile gerçekleştirilen bu tip çalışmalarda, projeyi gerçekleştiren kurum ile gazetemiz arasındaki reklam anlaşması haricinde gazetecileri bağlayan herhangi bir ticari işbirliği söz konusu olmamıştır. Dolayısıyla gazetemiz yazarlarının da herhangi bir proje komisyonu ile çalışması mevzu bahis değildir.

Bu vesile ile Hürriyet Gazetesi ve yazarlarına yöneltilen bu ithamın gerçek dışı olduğunu belirtmek isteriz. Gazetemiz 70 yıldır olduğu gibi bundan sonra da gündemi belirlemeye, ses getiren haber çalışmalarına imza atmaya ve projeler geliştirmeye devam edecektir."

"Yahu Hıncal Uluç!"

Gazetenin yazarlarından Ahmet Hakan da "para karşılığı röportaj" iddiasını ortaya atan gazeteci Hıncal Uluç'u eleştiren bir yazı kaleme aldı. Yazıdan bir bölüm şöyle:

"Bir kör kuruşçuk bile menfaat sağlamadan... Tamamen yerli ve milli bir markamızı, bir yabancı marka karşısında azıcık öne çıkarmak maksadıyla yazdığım bir yazı dolayısıyla...Beni yayın grubumuzun en tepe yöneticisine şikâyet eden Hıncal Uluç'a sadece tek bir soru sorup bırakacağım: Yahu Hıncal Uluç! Sen utanıp sıkılmayı ne zaman öğreneceksin?"

(Sputnik, Medya Günlüğü)