'Aydın Doğan satmak zorundaydı'

'Aydın Doğan satmak zorundaydı'

27 Mart 2018 Salı  |   Günlük

Star yazarı Hüseyin Gülerce, iş adamı Aydın Doğan'ın Doğan Medya üyesi kuruluşları satmasının nedenlerini şöyle sıraladı:

"Aydın Doğan, kendisine ait olan Türkiye'nin en büyük medya kuruluşunu Demirören Grubu'na sattı. Doğan Medya'nın sembol ismi Hürriyet gazetesi, Kanal D, CNN Türk, Posta gazetesi, satılan yayın organları içerisinde. 

Bu satış, Cumhuriyet dönemi medya tarihinin bir dönüm noktasıdır. Nasıl AK Parti iktidarı ve Erdoğan dönemi, siyasi hayatımızın bir dönüm noktası ise Doğan medyanın, bilhassa Hürriyet gazetesinin el değiştirmesi de aynı ölçüde bir dönüm noktasıdır. 

Erdoğan Türkiye'si; iki asırlık arayış, bocalama döneminden sonra öze dönüş, yerli ve milli değerlerle diriliş Türkiye'sidir. 

Aydın Doğan, bu dirilişi okuyamadı. Yanlış tercih yaptığı, yanlış yerde durduğu için medyasını satmak zorunda kaldı. 

Artık 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe girişiminin bastırılması ve 16 Nisan 2017 referandumundaki 'Evet' ile yeni bir Türkiye gerçeği var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kapıda...

Bir yandan da yedi düvelle cephelerde savaş verdiğimiz bu süreçte, tarihî yükü taşıyacak omuz da devreye girdi; Cumhur ittifakı...

Vesayetçiler bütün güçlerini Atlantik cephesinden alıyordu. Ama FETÖ desteğine rağmen başarılı olamadılar. Bu defa CIA destekli 15 Temmuz darbe girişimi devreye girdi. 

Aziz milletimiz kararını verdi, tercihini yaptı. Türkiye, tarihî iki kavşağı da, 15 Temmuz'u ve 16 Nisan'ı Allah'ın izni ile- savrulmadan/devrilmeden geçti. 

Aydın Doğan, 15 Temmuz akşamı bir temsilcisinin jesti ile karar anını yakalamışken yine aklını çeldiler, gönlünü yeni Türkiye'ye açamadı. Yine tereddüt etti, vesayetten Yeni Türkiye'ye geçişi bir defa daha okuyamadı. 

Eğer okuyabilseydi Aydın Doğan, medyasını satmak zorunda kalmayacaktı. En fazla 5 yazarı gönderseydi, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olarak devleti temsil ettiği gerçeğini iliklerine kadar kabul etseydi, yayın çizgisine sivil iradenin gösterdiği istikamet yön verseydi, Aydın Doğan hala medya patronuydu... 

Yeni Türkiye'ye geçişi, Aydın Doğan neden okuyamadı? "

Yazının devamını okumak için tıklayın