Artık kurtaramazsınız...

Artık kurtaramazsınız...

8 Nisan 2020 Çarşamba  |   Mentor

Ben iyi bir futbolseverim, daha doğrusu iyi bir futbolseverdim; hala öyleyim ama artık sevilebilecek bir futbol yok. 

Futbol her şeyi ile baştan aşağı çürümüş. 

Ulusal bir kanalın sistemli bir şekilde Fenerbahçe'ye küfrettiğini ve Fenerbahçe başarısız olsun diye yayın politikasını şekillendirdiğini kimse söylemese bile herkes biliyor. 

Geçmişte Bipspor aracılığı ile medyanın maaşa bağlandığını herkes biliyor. 

Hakemler arasından Fetö'ye bulaşanlar olduğu iddia ediliyor. 

Futbol federasyonu baştan ayağa politikaya batmış durumda. 

Fetö'nün en güçlü olduğu dönemde gol kralı olup yurt dışına kaçmış oyuncular var. 

Süper Lig'de hocalık yapmış bir antrenör doping yaptığını ve teşvik aldığını itiraf ediyor, itiraf edilmeyen kim bilir neler var. 

Şampiyonluk maçında kötü bir hakemlik yapan ama utanmadan lehine hatalar yaptığı teknik direktörle fotoğraf çektirmek için kuyrukta bekleyen ve hala hakemlik yapan insanlar var o kadar çürümüş futbol. 

Babası büyük bir takımın alt yapısında hoca olan ama hakem yapılmış insanların bulunması bir yana o insanlar Fenerbahçe maçında düdük çalıp hakem hataları ile Fenerbahçe'yi yok ediyor. O kadar kötü durumda futbol. 

Yönetimi, medyası, hakemi çamura batmış durumda. 

Şimdi salgın nedeniyle lig ertelendi, belki hiç oynanamayacak ama İtalyan lideri Juventus "Şampiyon ilan edilmek istemiyorum, ucuz kupa istemem" derken bizde nasıl bedava kupa kaparım kavgası var çünkü hep öyle oluyor. Herkes alışmış, kanıksamış, kötü ve ilkesizlik sistem olmuş futbolda. 

Salgın elbette geçecek ama borçları, oyuncu giderleri her şeyi ile mali olarak uçurumun kenarında olan futbol için umarım bu salgın hiç geçmez ve her şeyi ile batar futbol ve yerine yeniden tertemiz bir futbol kurarız. Dürüst, saygılı, mücadelenin sahada olduğu bir futbol. 

Bazen bazı şeyler o kadar kirlenir ve yıpranır ki kurtaramazsınız umarım bu futbol düzeni kriz nedeniyle batar, ekonomik olarak yok olur ve yerine eskilerin asla olmadığı bir yenisi kurulur.