'Artık CNN Türk'te çalışmam'

'Artık CNN Türk'te çalışmam'

17 Temmuz 2018 Salı  |   Günlük

Uzun yıllar CNN Türk'te ekran yüzü olan Nevşin Mengü, bugün CNN'den teklif gelse kabul etmeyeceğini söyleyerek "A Haberde ve ATV'de İkinci Dünya Savaşı zamanı gibi garip propaganda videoları dönüyor. CNN'in kadroları da A Haber'den farksız durumda. Mevcut kadro benimle zaten çalışmak istemez ancak ben de propaganda videoları sunmak istemem" dedi.

Mengü, Konuşan Türkiye programında Best FM'de Ufuk Karcı'nın sorularını yanıtlayarak önemli açıklamalarda bulundu. Mengü, OHAL sonrası için Meclis'e sunulan yeni düzenlemenin OHAL'in devamı niteliğinde olduğunu belirterek, "OHAL'in sadece adını değiştirmişler, yetkileri aynı. Akılları sıra uluslar arası piyasada güven verdiklerini düşünüyorlar" dedi.

FETÖ ile mücadeleyi samimi bulmadığını söyleyen Mengü, "Yıllarca Fetullah Gülen ile görüşen bu hükümet. Yıllardır beraber çalıştıkları için aynı insanlar aslında bu insanlar. FETÖ'yü en iyi bilen bu insanlar. Dolayısı ile kendilerinden mi korumaya çalışıyorlar bu ülkeyi, onu anlayamadım" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de siyasetin dengelerinin bozuk olduğunu belirten Mengü, "Seçim yapıyoruz diyerek kendimizi kandırıyoruz. Örneğin Meral Akşener bir Cumhurbaşkanı adayı televizyona sadece üç kez çıkabildi. Ben iddia ediyorum Anadolu'da çoğu insanın Meral Akşener'in aday olduğundan haberi bile yoktur Yarı demokrasi denilemeyecek bir ortamda devamlı seçim yapılan bir sistem. Bu ortamda herhangi birinin Erdoğan'a karşı başarı göstermesi pek mümkün görünmüyor" dedi

Demokrasilerde kurultayların olması gerekliliğinden bahseden Mengü, CHP'de Genel Başkanlık yarışının olmasını "İşin doğalı" diyerek değerlendirdi. Muharrem İnce'yi başarılı görenleri anlayamadığını söyleyen Mengü, "CHP ve MHP Ekmeleddin İhsanoğlu'nu çatı aday gösterdiler, yüzde 38 oy almıştı. Sayın İnce Yüzde 30 oy aldı. O zaman MHP yerine Meral Akşener'i koyalım, MHP'nin o kanadı olarak. Yani yine aşağı yukarı aynı oranlar çıkıyor. Sayın İnce AKP seçmeninden oy alamıyor. Dolayısı ile değişim gerçekleşse de ben bir şey değişeceğini düşünmüyorum" dedi.

(Medyaradar)