ANAP eski Başkanı Nesrin Nas Medya Günlüğü'nde

ANAP eski Başkanı Nesrin Nas Medya Günlüğü'nde

17 Ekim 2015 Cumartesi  |   MG Özel

Medya Günlüğü'nün giderek büyüyen ve güçlenen yazar kadrosuna, deneyimli siyasetçi ve ekonomist, ANAP eski Genel Başkanı Nesrin Nas da katıldı.

Yayın hayatına medya eleştiri sitesi olarak başlayan, zaman içinde bu işlevinin yanı sıra farklı görüşlerin özgürce duyurulduğu bir platforma dönüşen Medya Günlüğü Nas'ın katılımıyla daha da güçlendi.

Siyasete Yeni Demokrasi Hareketi kurucusu olarak atılan Nas 1999 yılında Anavatan Partisi'nden (ANAP) 21. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçildi. 15 Ekim 2003-21 Mart 2005 arasında Anavatan Partisi Genel Başkanlığı yapan Nas, istifa ettikten sonra Anavatan ve Demokrat Parti'nin birleşmesi için çalıştı, ardından aktif siyasi yaşamına son verdi. Ekonomi doktoru olan Nas, politika öncesinde Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.1994-1997 yılları arasında Euromoney ve Emerging Markets Türkiye temsilciliğini yaptı, 1997-1999 yılları arasında Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu danışmanlığını yürüttü. Yayınlanmış 4 kitabı ve çok sayıda makalesi olan Nas, halen Finans Politik ve Ekonomik Yorumlar Dergisi sahipliğinin yanı sıra bazı uluslararası kuruluşlarda danışmanlık yapıyor.

Nas'ın katılımıyla daha da güçlenen Medya Günlüğü'nün son dönemde dikkat çekmeye başlayan yazar kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Prof.Dr. Suat Çağlayan, Prof.Dr. Güler Korutürk, Prof.Dr. Osman Akdemir, Dr. Volkan Özdemir, Nasrullah Ayan, Aydın Sezer, Orhan Alpdündar, Cenk Başlamış, Özgür Bircan, Refet Kayakıran, Burak Alparslan, Aylin Okutan, Ebitenmaki (mahlas), Hakkı Yazıcı, Baran Cengiz, Başar Yitiksöz (mahlas), Mustafa Hikmet (mahlas), Dilek Şen, Okay Deprem, spor yazılarıyla Mentor ve mizah yazılarıyla Keçi Fikri...

Nas'ın ilk yazısına aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz:

http://www.medyagunlugu.com/Haber-1529-derdimiz-hayatta-kalmak.html


17.10.2015