Ali Koç'la ilk gün

Ali Koç'la ilk gün

4 Haziran 2018 Pazartesi  |   Mentor

Fenerbahçe bir kez daha rakipsiz ve tek olduğunu kanıtladı. 3 Temmuz'da eli kanlı Fetö terör örgütüne karşı bir saniye bile tereddüt etmeden karşı koyan Fenerbahçe, Fenerbahçe'nin yarınlarını tehlikeye girdiğinde Türk tarihinin ilk taraftar devrimini yaparak yönetime el koydu.

Bunları yapabilen başka bir kurumu yok ülkenin, gerisi sadece kıskançlık ve haset o kadar. Geçmişte unutmak ve yanlışları bizim yanlışımız iyi yanlıştır diye halının altına süpürme hatası yaptık; o yüzden şimdi ilk günden yazacağım ki yine yeniden aynı hatalara düşmeyelim...

Bu bir Ali Koç olayı değildir ve bunların kararını tek başına Ali Koç veremez. 

Geçmişin karanlığını aydınlatmadan aydınlık bir gelecek kurulamaz.

Başta son 5 yıl olmak üzere Fenerbahçe'nin geriye doğru 20 yılı değerlerinden uzaklaştığı ve karanlığa boğulduğu dönemlerdir, olmamış gibi yaşanmamış gibi davranılamaz.

Bu Sayın Başkan Koç'un bireysel insiyatifi ile verebileceği bir karar değildir, bu onun Fenerbahçe'ye en büyük borcudur, ben bir Fenerbahçeli olarak geçmişin karanlığının aydınlatılmasını herşeyden daha çok bekliyorum.

- Fenerbahçe'nin 2 milyar TL. borcu nasıl oluşmuş, parası nasıl ve nereye harcanmış, bilmek istiyorum.

- FBTV'den Fenerbahçe taraftarına hakaret eden gazeteciler kulüpten Fenerbahçe'den fayda sağlamış mı?

- Tüyü bitmemiş Fenerbahçelin'in parası doğru ve usulüne uygun harcanmış mı?

- Kimler Fenerbahçe'ye mal ve hizmet satmış? Bunlar piyasadaki değerlere uygun mu? Yandaş olup haksız kazanç sağlayan olmuş mu?

- Fenerbahçe arsa adı altında yılda 70 milyon dolarını nasıl çöpe atmış?

- UEFA sürecinde neden Fenerbahçe ceza almış yöneticileri almamış ve sonrasında Fenerbahçe ortada kalmış hukuki sürece neden devam edilmemiş?

- Kimler nasıl tüzüğe aykırı olduğu halde bilabedel üye olmuş, bedeller ödenmiş mi, ödenmemiş mi, ödenmediyse Fenerbahçe'nin bir kör kuruşuna zarar verilmiş mi?

- Yöneticiler hesabı hareket görmüş mü, bu hareketler mantıklı ve usulüne uygun mu?

Daha ilk günden eğer varsa yanlışları elimizin tersi ile itip, görmezden gelip  Fenerbahçe'yi yok olmanın eşiğine getiren bir dönemi "efsane başkan" romantizminin arkasına saklayamayız, böyle yaparak sağlam temellere oturmuş bir gelecek kuramayız. 

Fenerbahçe'nin tek ama tek efsanesi vardır o da bu ülkenin masum insanlarını katleden kanlı terör örgütüne karşı Fenerbahçe'sine kalkan olan, kulübünün en kötü gününde yanında olan taraftarıdır. Taraftar diyerek diğerleri ile benzeştirmek de büyük haksızlık olur onlar Fenerbahçeli değil Fenerbahçe'nin ta kendisidir.

Bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe'nin milyonlarca parçasından biri olarak bundan gurur duyuyorum.