Alaattin Çakıcı'dan gazetecilere ölüm tehdidi!

Alaattin Çakıcı'dan gazetecilere ölüm tehdidi!

29 Haziran 2018 Cuma  |   Günlük

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ziyaretiyle gündeme gelen ve son günlerde yaptığı tehdit içerikli açıklamalarla medyada adı duyulan Alaattin Çakıcı, Karar Gazetesi yazarlarını hedef alan bir açıklama yaptı.

Karar Gazetesi'nde konu hakkında yer alan haberde organize suç örgütü lideri olmaktan tutuklu bulunan Çakıcı'nın ifadeleriyle ilgili şöyle denildi:

"Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı'na yönelik ifadelerini, 'Erdoğan'a küstah sözler' başlığıyla haberleştiren KARAR gazetesini hedef alan yeni bir açıklama yayınladı.

Basın danışmanı aracılığıyla servis edilen açıklamada KARAR gazetesi yazarlarını isim vererek hedef alan Çakıcı, gerçekle ilgisi olmayan ifadelerle ağır hakaretlerde bulundu."

Çakıcı, sözünü ettiği isimlerin AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nı hedef aldığını iddia ederken, "İttifakın düşmanı benim düşmanımdır" dedi.

Öte yandan Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk, Çakıcı'nın açıklamasında yer alan kişilerin hepsine koruma verildiğini duyurdu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gazetelere verdiği 70 kişilik listeyi de hatırlatan Öztürk, "Gazetelerde isim ilanları, ölüm tehditleri şaşkınız, ne oluyor böyle?" diye yazdı.

Bu gelişmelerin ardından Karar yazarı Elif Çakır'ın gazetedeki yazılarına ara verdiği haberi yayıldı. Çakır, haberi doğruladı ancak bu kararı daha önce aldığını belirterek konunun Çakıcı ile alakalı olmadığının altını çizdi. 

(Medyatava T24)