Adieu Monsieur Platini!

Adieu Monsieur Platini!

30 Eylül 2015 Çarşamba  |   Mentor

Michel Platini UEFA'dan tam Sepp Blatter lehine adaylıktan vazgeçtiği ve onu desteklediği 2011 yılında 2 milyon İsviçre frankı  (CHF) haksız ödeme almakla suçlanıyor.

Platini ise 1998-2002 yılları arasında FİFA için ücretli çalıştığını ve bu paranın o hizmetin karşılığı olduğunu savunuyor.

Ama 9 yıl hiç ödeme yapılmayıp hemen aday olmayıp Blatter'i desteklediği seçimden önce ödeme yapılmış olmasının açıklaması yok.

Beyond the doubt (şüpheden fazlası) comfortable satisfaction (tatminkar) veya zero tolerance (hoşgörülemez)...Bunlar Fenerbahçe'yi mahkum ederken kirli UEFA ve CAS sistemi tarafından kullanılan, muğlak, CAS içtihadına aykırı, gayri hukuki kavramlar.

9 yıl UEFA Başkanı için şüpheden fazlası, tatminkar ve hoşgörülemez.

Daha önce Fenerbahçeli tarafından sıkça dile getirilen UEFA Tahkim Kurulu üyelerine ödenen avukatlık ücretleri, İnfantino-Aysal ticari ilişkileri, Marinakis, Villar ve oğlunun hukuk bürosu ve o büroda çalışan Palacios (bu köşede daha önce detaylı anlatılmıştı) artık iddia değil.

Çünkü İsviçre Başsavcısı Michael Lauber UEFA kararlarının satın alınabilir olduğunu düşünüyor.

Soruşturma başlattı üstelik onlarıen savcıları bizim Özel Yetkili olanlara benzemiyor açtıkları davaların tamamına yakını ceza ile sonuçlanıyor.

Yani büyük olasılık söz konusu.

Aslında bunlar beni ilgilendirmiyor, ben sadece Fenerbahçe kararının UEFA'dan para ile satın alınıp alınmadığını merak ediyorum.

UEFA'nın Fenerbahçe kararı satın alındı mı ki, alınmış olma olasılığı giderek yükseliyor.
UEFA, CAS karar verdi şike yaptı diyen medya mensupları, hukukçular hatta kulüpler vardı.

Şimdi soruyorum; UEFA'dan bir şike kararı çıkarmak kaça patlıyor? Fiyatı söylerlerse eğer ben de bir UEFA kararı satın almak istiyorum!

Şaka bir yana bir kez daha ortaya çıktı ki UEFA, CAS karar verdi Fenerbahçe şike yaptı diyen herkes yanılmanın ötesinde Fenerbahçe'ye karşı 3 Temmuz'da planlanan kirli kumpasın ortağıdır.

 

*Adieu Monsieur Platini: Elveda Bay Platini