Adebayor AKP milletvekili mi?

Adebayor AKP milletvekili mi?

21 Mayıs 2019 Salı  |   Mentor

Siyasi yanını bilmem, bu konuda polemiğe de girmem ama benim gördüğüm sahada 11 tane adam, bir takım, arkalarında aileleri, çocukları çıkıp mücadele etti, alın teri akıttı, çalıştı, çabaladı.

34 hafta mücadele ettiler, evlerinden, çocuklarından ayrı kaldılar.  

Ama siz siyasi nedenlerle, sırf muhalif olduğunuz için, bu adamların emeğini yok saydınız. Neymiş, iktidarın takımıymış! Peki, Visca'nın çocuğundan “Babam Şampiyonlar Ligi’nde oynadı” diyebilme, Abdullah Avcı'nın çocuğundan “Babam Türkiye Ligi’ni kazandı” diye sevinme hakkını çaldığınızı görmediğimizi mi sanıyorsunuz? Zalimce onların alın terinin sahte olduğunu ima ettiniz ve yanıldınız ama şimdi utanmadan aramızda dolaşabiliyorsunuz. Alnınızda Emre'nin minicik evladının kul hakkını çaldığınız yazıyor. 

Ya siz solcu bozuntuları, modifiye demokratlar, güya adil, mevcut iktidara alternatif sözde muhalifler, bir avuç bile olsa anaların, babaların, çocukların hakkını çalıp bundan keyif aldınız. 

Utanmadınız; tek adam yönetimi diye eleştirdiğiniz iktidarın nasıl olup da istediği takımı şampiyon yapamamasını açıklayamadan, yalan söylediğiniz apaçıkken Emre'nin, Robinho'nun, Volkan Babacan'ın, Mert Günok'un daha bir sürü insanın emeğini yok saydınız. Onların az olması sizin haklı olduğunuzu göstermez.  

"Arabalar kiralandı", "Belediyeden bağışlar yapıldı" diye bağırıp duruyorsunuz, peki siz İrfan Can Kahveci'nin hakkını çalınca hırsız olmuyor musunuz? 

Emeğe, alın terine inanmayan, güçlünün yalakalığını yapan insanlar solcu olamaz, insan bile olamaz ancak ideolojinin dişlilerinde çürümüş zavallılar olabilir. Sevgisiz, değersiz, ilkesiz, sadece nefret ve düşmanlıkla yaşayan. 

Robinho, Adebayor AKP milletvekili mi? Ne olacak onların akıttığı alın teri?  

Ne farkınız var sizin alternatif olduğunuzu söylediğiniz iktidardan, onlar da İstanbul seçiminin tekrarı var diye bu çirkinliğe sustular. 

Değer miydi 3-5 oy uğruna Abdullah Avcı'ya ait emeğin, “Bunlar hükümetin takımı” diye ortaya atılıp çalınmasına seyirci kalmak? Hani kul hakkı, hani mübarek gün, hani adalet? 

Hepiniz bir araya gelip bir avuç insanın emeğini çaldınız, az oldukları için duyulmadığını ve bilinmediğini sanıyorsunuz ama ister karma deyin, ister ilahi adalet, isterse doğanın düzeni, o el uzattığınız alın teri gelip sizi bulacak.