50 milyon

50 milyon

17 Temmuz 2017 Pazartesi  |   Serbest Kürsü

"50 milyonluk Türkiye'nin geleceği ve istikbali kurtarıldı."

İşte kritik ve şifreli cümle bu! 15 yıldır, Cumhuriyet tarihinin aralıksız en uzun iktidarının başındaki kişinin 15 Temmuz gecesi kurduğu cümle.

Kesinlikle dil sürtçmesi, yanlış anlaşılma ya da fasa fiso bahaneler yok, apaçık, dümdüz bir cümle ve "iddia".

Demek istediği şey şu;

Bizim iktidarımız ve zihniyetimiz 50 milyonun iktidarı. Biz, bu 50 milyon için buradayız ve onların desteğiyle 2019'da da iş başındayız. 

Gerisi?

Gerisi , zihniyet için yok hükmünde. 

Hesaplar yapılmış, memlekette kendini laik, Atatürkçü, Kemalist olarak niteleyenlerle HDP'lilerin toplamı 30 milyon denilmiş. Dolayısıyla biz bu 30 milyonu bir yerlerini yırtsalar hiç kale almayacağız, bildiğimizi okuyacağız, istediğimiz rejimi de öyle ya da böyle getireceğiz. Cümlenin anlamı bu.

Ama daha önce de sürekli yaptıkları gibi, ufak bir hesap hatası yapıyorlar. 

O 30 milyon aslında en az 50 milyon. Yani, kendi safhına çekmeye çalıştığı kişilerin toplamı aslında kendisine karşı olan kesim. Bunların bir kısmı cehaletten, bir kısmı adam sendecilikten, bir kısmı menfaatten ötürü öbür tarafa kaymış gibi. Fakat, temeldeki Atatürk sevgisi sapasağlam duruyor.

İşte bu yüzden zihniyet startı vermiş. Dengeyi değistireceğiz diye bir hedef belirlemiş ve rakamı sabitlemiş; 50 milyon!

15 Temmuz'la birden fazla kuş vurmanın hesabıyla yapılan tüm gösteriler, ana muhalefete verilmeyen konuşma yetkileri, medyadaki baskılar, el altından verilen paralarla sanal alemde insanların sindirilmesi, tüm bunların temelinde bu hesap yatıyor. Kendini soyutlanmış hisseden bir grubun gururunun sahte söylemlerle okşanması, bu grubun kendini ülkenin "gerçek" sahibi hisstemelerini sağlamaları için yapılan tüm düzenlemeler, devletin  kaynakları sorgusuz sualsiz dibine kadar kullanarak yapılmasına rağmen durum bu! Doymayan bir nefs, körelmeyen bir hırs ve nefes alır gibi söylenen yalanlar...

Birazcık tarih okuyanlar, birazcık bilimle haşır neşir olanlar bu çabaların beyhude olduğunu görür. Çünkü, zaman tersine akmaz, kimse yapamaz bunu. Hayat bir enerjidir ve sürekli ileriye doğru akar. Bugün yaşananlar, yaşanması gerektiği içindir ama 1 hidrojen atomuyla 1 oksijen atomunu birleştirip su yapamazsın!  

Analizör