3 Temmuz'u anlamak

3 Temmuz'u anlamak

3 Temmuz 2018 Salı  |   Köşe Yazıları

Bundan 7 sene önce okyanus ötesinin vatan haini müritleri bir şekilde Savcılık ,Emniyet, Yargı gibi devletimizin önemli kurumlarını ele geçirmiş, haksız, hukuksuz bir operasyonla Türk futbol camiasına operasyon yapılmak istenmiştir.

Bu operasyonun en büyük hedefi ise Fenerbahçe Kulubü olmuştur  ve yine en ağır bedelini Fenerbahçe camiası ve Başkanı Aziz Yıldırım ödemiştir.

Peki nasıl oldu 3 Temmuz süreci?

- 2 Temmuz 2011 günü özel yetkili savcılar Başbakan'a iki saat süren bir brifing verdi. 3 Temmuz operasyonu dönemin Başbakan'ın izniyle başladı.

Sonuç: Yargı bağımsızlığı ilkesi ihlal edildi.

- 6222 sayılı yasaya göre davaya HSYK tarafından belirlenen Asliye ceza mahkemesinin bakması gerekirken, özel yetkili mahkeme baktı.

Sonuç: Doğal hakim ilkesi ihlal edildi.

- 3 Temmuz günü soruşturmaya ilişkin bilgiler montaj görüntüler ve yalan haberler FETÖ'nün medyasına sızdırıldı ve servis edildi. (Tapelerin önemli bir kısmı dönemin FETÖ örgütünün medya ayağı olan Kanaltürk televizyonunda Telegol adlı bir programda yayınlandı.)

Sonuç: Soruşturmanın gizliliği ilkesi ihlal edildi.

- Sanıkların tamamı toplum önünde suçlu gösterilmeye çalışıldı, daha hiçbir savunma alınmadan infaz talep edildi.

Sonuç: Masumiyet karinesi ihlal edildi.

- Mahkeme süresince sanıkların ortaya koyduğu deliler ve tanık ifadeleri dikkate alınmadı. TFF raporları bile kararda göz önüne alınmadı.

Sonuç: Savunma hakkı yok edildi.

Ne 16. Ağır Ceza Mahkemesi ne UEFA ne de CAS Fenerbahçeli yöneticilerin şike yaptığını ispat edebilmiştir. Telefon kayıtlarındaki haberleşmeyi şike ve teşvik girişimi olarak değerlendirmişler ve bununla yetinmişlerdir. Daha kötüsü polis fezlekelerini yeterli görmeleridir.(FETÖ emniyetinin polis fezlekesi)

3 Temmuz'un mimarları bugün ya cezaevinde ya da hakkında yakalama kararı verilmiş firari durumda. 3 Temmuz sürecinde verilen "sözde karar"ların bugün tersine dönmesi gerçeği karşısında FETÖ yapımı olan 3 Temmuz'u savunmak, aynı zamanda FETÖ'yü savunmak demek değil midir?

Bu kadar planlı yapılmış hukuksuz bir operasyonun olayların senkronize bir şekilde olması bile bu yapılan operasyonu meşru kılmaz.Bugün FETÖ terör örgütünün müritlerinin yaptığı 3 Temmuz operasyonu üzerinden Fenerbahçe Kulubü'nün kurumsal kimliğinin itibarına zarar vermek isteyenlerin aslında FETÖ terör örgütünü meşru kabul ettiği gerçeğidir.

Sözde şike davası artık şike kumpası davası olmuştur.

2010-2011 sezonu Süper lig  Şampiyonu Fenerbahçe'dir...