'3. sınıf gazeteciler...'

'3. sınıf gazeteciler...'

27 Kasım 2019 Çarşamba  |   Günlük

"Saray'a giden CHP'li" haberi nedeniyle eleştirilerin odağı haline gelen gazeteci Rahmi Turan, kendisini eleştirenleri "üçüncü sınıf gazeteci" olarak niteledi.

Turan'ın "Sakallı bebek" haberiyle hiçbir ilgisi olmadığını da açıkladığı köşe yazısından bir bölüm şöyle:

"Üçüncü sınıf gazeteciler, günlerden beri bana saldırıyor, aç kurtlar gibi ısırıp parçalamak istiyorlar. 

Bunların arasına ne yazık ki Ertuğrul Özkök de girdi. Hiç yakıştıramadım! Ertuğrul Özkök'ü başka bir yazıda daha ayrıntılı anlatırım. 

Her insan gibi gazeteci de hata yapabilir. Önemli olan hatayı anladıktan sonra özür dilemesini bilmektir. İnsanlık ve gazetecilik budur. 

Ben de olayda adı geçen siyasetçilerden ve tüm okurlarımdan özür diledim. Yanlışta ısrar edip, yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışmak daha kötüdür. 

Hakkımda “Sakallı bebek haberi yaptı” diye iftira atanlar, bu yanlışları nedeniyle özür dilerler mi? Onlardan böyle ahlâklı bir davranış beklenmez! 

Bugün iç sayfadaki TOKMAK-2 sütunumda 'Sakallı bebek' olayının belgesini yayınlıyorum. Baksınlar, eğer kendilerini gazeteci kabul ediyorlarsa, utansınlar! 

Başta Hürriyet Gazetesi'nin sakallı yönetmeni Ahmet Hakan denilen iftiracı olmak üzere; 

Aydın Engin, Hadi Özışık, Mehmet Metiner, Emin Pazarcı gibi üçüncü sınıf gazeteciler, sırf bana olan kin ve haset duygularını tatmin etmek için utanmadan “Sakallı bebek” yalanına sarıldılar. 

Ben bugüne kadar Türkiye çapında 6 büyük gazete çıkarttım. Yayın hayatına soktuğum 3 magazin gazetesini de sayarsak çıkarttığım gazetelerin sayısı 9'u bulur. 

Bana saldıranlar ise hayatlarında hiçbir başarıları olmayan zavallılar!"

Yazının tamamını okumak için tıklayın