24 TV ve Star kapanıyor

24 TV ve Star kapanıyor

2 Eylül 2019 Pazartesi  |   Günlük

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’nin eline geçmesinin ardından büyük gelir kaybı yaşayan TürkMedya’da bir gazete ve bir televizyonun kapısına kilit vurulacak. 

24 TV ve Star gazetesinin kısa bir süre içinde kapatılması, grubun elindeki bir diğer televizyon kanalı 360 TV’nin ise yayın hayatını sürdürmesi bekleniyor.

TürkMedya’nın amiral gemisi Akşam gazetesinin yoluna devam edeceği bilgisine ulaşılırken, son dönemde izlediği aşırı taraflı yayın politikası yüzünden zaman zaman AK Parti’ye yakın isimlerden bile eleştiri alan Güneş gazetesinin ise dijitale geçeği gelen haberler arasında. 

Karamehmet’in elindeyken TMSF tarafından el konulan TürkMedya, 2013 yılında AK Parti iktidarına yakın iş adamlarından Ethem Sancak tarafından satın alınmıştı. 

Sancak 2017 yılında medya grubunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cezaevi arkadaşı Hasan Yeşildağ’a sattığını duyurmuştu. 

Grubun İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti’deyken her ay yaklaşık 10 milyon lirayı bulan bir reklam geliri elde ettiği de ortaya çıkmıştı.

Soysal ayrıldı

Geçen ay görevinden ayrılan Demirören Medya Grubu CEO'su Mehmet Soysal'ın İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerinin de sona erdiği çalışanlara duyuruldu. 

Yapılan açıklamaya göre, Soysal ile birlikte, Dijital İçerik İşlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Ayanoğlu'nun da, İcra Kurulu Üyeliği görevi sona erdi.

(Medyaradar)