24 Haziran sonrası medya

24 Haziran sonrası medya

7 Haziran 2018 Perşembe  |   Günlük

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 24 Haziran seçimlerinden sonra medyada önemli değişiklikler yaşanacağını ileri sürdü. Küçük'ün yazısından bir bölüm şöyle:

"Demirören Ailesi son olarak CNN Türk'ün yeni sezonuna dair 22 Mart ruhu çerçevesinde önemli kararlar almıştır. Bora Bayraktar'ın gelmesiyle başlayan değişim yeni sezonda eskiden kalma tüm programların kaldırılmasıyla yaşanacaktır. Yani CNN Türk ekranında eskiden beri görmeye alışılmış tüm Eski Türkiye tarzı formatlar kaldırılıyor. Yepyeni bir program akışı olacak 2018-19 sezonunuzda. 21.00'de başlayan ve genelde horoz dövüşü gibi olan programları Sayın Erdoğan Demirören istemiyor. Yeni sezonda ne "Tarafsız Bölge" ne de Şirin Payzın'la "Ne Oluyor" programı olmayacak. Genel olarak ismi CNN Türk'ün önüne çıkan hiçbir isim olmayacak. Kendini "celebrity" gören hiç kimse olmayacak. Sadece ve sadece CNN Türk markası ön planda olacak.

Aynı felsefe Hürriyet gazetesi bağlamında da geçerli olacak. Hürriyet gazetesi markasında sadece buhar yazarlar olacak. Kendi ismine çalışan hiç kimse olmayacak. Biliyorsunuz 22 Mart'tan beri ne yazdıysam medyada da o doğru çıkmıştır, çünkü araştırmadan yazmam. Bakın İsmail Saymaz CNN Türk'ten gönderilecek dedim, Saymaz inanmadı ama aynen dediğim oldu. Ayrıca Sayın Demirören Ailesi'nin bir kararı da şu: Eğer bir Demirören çalışanı Twitter ya da diğer kanallardan militanlık yapıyorsa ona da izin verilmeyecek ve öyle kişilerle yollar ayrılacak."

Yazının tamamını okumak için tıklayın